Přejít k hlavnímu obsahu

Pomůcky

tygrNaším záměrem je nabídnout sadu pomůcek pro relaxaci, pohyb a práci s tělem. Relaxační karty pro děti i dospělé ukazují možnosti vědomé relaxace. Letáky a taháky relaxaci rozvíjejí a ukazují, jak je možné využít své vlastní zdroje ke zvládání různých obtíží. Plánujeme postupně nabídku rozšiřovat o další motivační a informační pomůcky.

Obchodní podmínky a zpracování osobních údajů

Inspiromat – základní sada pomůcek

inspiromat sada

Nabízíme celou sadu našich pomůcek pro nácvik relaxace. Cílem této sady je nabídnout pestrou paletu možností, jak vědomě relaxovat, jak využít relaxaci jako prevenci i podporu při řešení emočních a jiných obtíží.

Sada obsahuje:

  • Relaxační karty nejen pro děti20 karet, formát A5

Na kartách najdete na přední straně cvičení inspirované jógou s žabákem a zaječicí. Cvičení propojuje hravý a zdravý pohyb s dechem. Zadní strana karet nabízí různá relaxační cvičení rozdělená do 4 částí: pohybová cvičení, dechová cvičení, cvičení na uvolnění těla a cvičení pro klidnou mysl.

  • Taháky nejen pro děti6 karet, formát A5

Součástí Inspiromatu jsou taháky pro děti. Jednoduše a srozumitelně nabízíme dětem nápady, jak přirozeně relaxovat a jak pracovat se svými emocemi. Na předních stranách taháků jsou opět obrázky cvičící zaječice a žabáka.

  • Letáky pro mámy, táty a další dospěláky6 letáků, formát složená A4

Navazují na relaxační karty a nabízí další nápady pro dospělé. Inspirují, jak vést děti k uvolnění a klidu. V letácích také nabízíme základní informace pro psychohygienu a práci s emocemi u dětí, dospívajících i dospělých.

  • Návodné karty a návodný leták2 karty, formát A5 a 1 leták, formát složená A4

Součástí sady jsou 2 karty s jednoduchým vysvětlením, k čemu Inspiromat slouží, co vše v něm děti mohou najít a jak je možné s ním pracovat. Tyto karty jsou napsány pro děti a snažíme se je hravě motivovat k začlenění relaxace do běžného života. Pro dospělé je přiložen jeden návodný leták s popisem celé sady a praktickými typy, jak dětem cvičení přiblížit. Shrnujeme zde základní doporučení pro provádění relaxačních cvičení.

Sadu nabízíme v praktické, ekologicky šetrné plastové obálce se samolepkou.

Inspiromat – základní sadu pomůcek si můžete objednat přes objednávkový formulář za cenu 390 Kč.

Balík nápadů pro zvládání emocí

Balík nápadů pro zvládání emocí

Formát A6, 15 karet spojených přírodní šňůrkou (karty je možné ze šňůrky sundat). Karty jsou vložené do padnoucího plastového pouzdra opatřeného malou samolepkou.

Balík je určený pro dospívající a dospělé. Může být užitečný i pro školní děti. Vybrali jsme do něj ověřená pohybová, dechová a relaxační cvičení, používaná při zvýšeném emočním napětí.

Najdete zde stručné informace o emocích, nápady pro praktickou psychohygienu, jednoduchá cvičení a tipy pro zklidnění. Balík je rozdělený na dvě části, v první najdete inspiraci, jak emoci postupně zpracovat a uvolnit napětí s ní spojené. Ve druhé části jsou jednoduché tipy, nápady a fyzická cvičení vhodná pro práci se vztekem, strachem, smutkem i radostí.

 

 

Balík nápadů pro zvládání emocí si můžete objednat přes objednávkový formulář za cenu 280 Kč.

Letáky a taháky pro vás

inspiromat letaky

Pokud se vám líbí naše taháky a letáky a chtěli byste je nabízet svým klientům, připravíme pro vás požadovaný počet pomůcek v nejlepší tiskové kvalitě a barevnosti. Nabízíme všechny taháky a letáky ve vámi zvoleném množství. Možná zjistíte, že potřebujete jen některé, po individuální domluvě vám připravíme balíček přímo na míru.

Tímto přístupem podpoříte další rozvoj Inspiromatu a zároveň budete plně respektovat autorská práva.  Děkujeme.

Letáky a taháky pro klienty si můžete objednat na info@inspiroedu.cz. Napište nám svou představu, spojíme se s Vámi a vše domluvíme.

 

 

 

 

Pohybové pexeso Šašanky a Edy

pohybové pexeso

Formát složená A3, karta pexesa 5x5 cm

Pexeso rozšiřuje možnosti práce se sadou karet pro děti ze základní sady Inspiromat. Cílem je trénovat a dále rozvíjet jógové, dechové a relaxační cvičení.

Pexeso je zároveň výtvarnou pomůckou. Najdete zde 18 dvojic, jednu část dvojice tvoří obrázek cvičícího zvířátka, druhou dvojici si děti sami nakreslí dle vlastních představ. Všechny vybrané cviky jsou blíže popsány na kartách v základní sadě Inspiromat.

Součástí pexesa je příručková karta na které najdete 8 nápadů na využití pexesa při hraní ve dvojici i ve skupině.

Vystříhané a domalované pexeso i příručkovou kartu můžete vložit do desek základní sady Inspiromatu a pomůcky mít společně a pohodlně vždy po ruce.

Pohybové pexeso Šašanky a Edy si můžete objednat
přes objednávkový formulář za cenu 50 Kč.

 

Relaxační plakát Inspiromat

relaxační plakát

Formát A3

“Vědomě relaxuješ, když vnímáš své tělo, dýcháš, hýbeš se a je ti dobře!”

Plakát je pomůcka, kterou může mít dítě i dospělý stále na očích.

Najdete zde žabáka Edu a zaječici Šašanku, kteří dýchají a cvičí. Pohyb spojený s dechem rozvíjí klid, rovnováhu a uzemnění.

Vybrali jsme jedno pohybové, jedno dechové a jedno relaxačně imaginační cvičení, které je možné provést téměř kdykoli.

Pro rychlé uklidnění můžete také opakovaně zkoušet hru SOS - smysly, díky které zpomalíte, zklidníte unavenou hlavu a pozornost přesměrujete do těla.

Relaxační plakát si můžete objednat
přes objednávkový formulář za cenu 30 Kč.

 

Plakát Emoce Inspiromat

Plakát Emoce

Formát A3

“Radost, smutek, vztek a strach jsou tvoji kamarádi. Je jen na tobě, co s nimi uděláš.”

Plakát je pomůcka, kterou může mít dítě i dospělý stále na očích.

Stejně jako na Relaxačním plakátu zde najdete žabáka Edu a zaječici Šašanku, kteří dýchají a cvičí. Pohyb spojený s dechem rozvíjí klid, rovnováhu a uzemnění.

Vybrali jsme jedno pohybové, jedno dechové a jedno relaxačně imaginační cvičení, které je možné provést téměř kdykoli.

Na plakátu najdete Krabičku poslední záchrany pro zvládnutí silné emoce.

Plakát emoce si můžete objednat
přes objednávkový formulář za cenu 30 Kč.

 

Veselé samolepky Inspiromat

samolepky Inspiromat

Formát A4, 1 samolepka 5x5 cm

Samolepky má rád téměř každý. Ty naše jsou veselé, barevné a slouží jako malá připomínka, která nás vyzývá k drobné relaxační chvilce. Najdete na ní žabáka Edu a zaječici Šašanku, jak cvičí, dýchají nebo relaxují.

Popis všech cviků na samolepkách najdete v Základní sadě Inspiromat, samolepky tuto sadu doplňují a nabízí další způsob, jak podpořit děti i dospělé k pohybu a relaxaci.

 

Veselé samolepky Inspiromat si můžete objednat přes objednávkový formulář - 12 ks samolepek za 30 Kč.

 

 

 

hromada hravé relaxace Inspiromat

Balík hravé relaxace Inspiromat

Hromada hravé relaxace obsahuje:

  • Pohybové pexeso Šašanky a Edyformát složená A3, karta pexesa 5x5 cm
  • Veselé samolepky Inspiromatformát A4, samolepka 5x5 cm, 12 samolepek
  • Relaxační plakát Inspiromatformát A3
  • Plakát Emoce Inspiromatformát A3

V této zvýhodněné sadě najdete všechny aktuální pomůcky Inspiromat pohromadě.
Je vhodný pro každého, kdo již zná a využívá Základní sadu Inspiromat a hledá další nápady.

Nabídku pomůcek postupně rozšiřujeme se záměrem ukázat dětem i dospělým nové možnosti, jak se k relaxaci a pohybu vracet, vytvořit z nich pravidelný rituál. Pro udržení zájmu a motivace především u dětí je dobré občas nabídnout něco nového a přirozeně tím zdravý relaxační návyk oživit a podpořit.

Hromadu hravé relaxace Inspiromat si můžete objednat přes objednávkový formulář za 130 Kč.