Přejít k hlavnímu obsahu

Inspirohra - Hoď si.

Hoď si - kostka

Zamysleli jste se někdy nad tím, jak lidé přirozeně zachází s emocemi a se stresem, co při tom říkají a dělají. „Jdu to rozdýchat, musím jít ven, potřebuji to někomu říct...“ Naše speciální kostka ukazuje, jak zacházet se stresem a silnými emocemi. Zapojíš myšlení, kreativitu, dáš si pauzu a určitě vše uvidíš z nového úhlu.

Hra je jednoduchá, prostě si hoď a udělej to, co ti padne. Může ti padnout 6 variant, jak situaci uchopit: rozdýchej, rozchoď, rozhýbej, roztanči, rozlež a propoj se. Toto jsou možnosti jak se rychle uvolnit, jak odreagovat napětí a energii silné emoce.

 

Rozdýchat“  jakkoli zapoj dech.

Rozchodit“ jdi na procházku, zvedni se a dej se do pohybu.

Rozhýbat“ využij jakýkoli pohyb, protáhni se, zacvič si, vytřes tělo.

Roztančit“ jedná se o plynulý, zcela přirozený a nekontrolovaný pohyb.

Rozležet“ lehni si, zastav se, představ si něco, co tě uklidní.

Propojit se“ sdílej vše, co se ti děje s někým, kdo ti bude naslouchat.

 

Propoj házení s kostkou s našimi kartičkami, kde žabák Eda a zaječice Šašanka cvičí. Vyber si kartu a hoď kostkou, vyjde ti, co máš udělat. Kartu můžeš vybírat náhodně, nebo si každý vybere, co se mu líbí, případně si hráči vybírají navzájem. Někdy to bude snadné např. rozhýbat cvik kočka, někdy těžší např. rozchodit cvik preclík. „Propoj se“ můžete cvičit jako cvik ve dvojici, např. dvě loďky se propojí v jednu. Kostku si můžeš vyrobit, nebo dej úkolům čísla. Pokud padne jednička, cvik „rozdýchej“ atd.

Tip pro dospěláky: Určitě si zahrajte s dětmi a budete překvapeni, co vše společně vymyslíte. Velmi přirozeně objevíte a vyzkoušíte strategie, jak s emocemi zacházet. A až příště přijde velký vztek, prostě HOĎ SI.